Adaptacja poddasza w powierzchnię użytkową.

W celu powiększenia przestrzeni użytkowej w domu mamy możliwość adaptacji poddasza na pomieszczenia użytkowe. Ta decyzja wiąże się nieodłącznie z powiadomieniem odpowiedniego urzędu ( Starostwo Powiatowe).
Aranżacja poddasza nie jest zatem zwykłym remontem, ale wiąże się z poważnymi decyzjami i pracami budowlanymi pod okiem doświadczonych pracowników.
Istotnym elementem jest konstrukcja nośna, która musi wytrzymać dodatkowe obciążenie, tak więc nie zabierajmy się za to samodzielnie.
Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jeśli wytrzymałość stropu wytrzyma dodatkowe obciążenie decydujmy się na ścianki działowe z płyty kartonowo- gipsowej jest lżejsza od murowanych ścianek i mamy pełną możliwość decyzji, gdzie staną. W przypadku murowanych ścianek muszą stanąć w dokładnie tym samym miejscu co na niższych kondygnacjach. Wszystkie zastosowane ścianki należy otynkować, a następnie położyć na nich gładź. Koleją kwestią wartą przemyślenia jest ocieplenie i izolacja poddasza, tutaj mamy pełną swobodę w wyborze więc dostosujmy ją do naszych potrzeb i zasobności portfela.
Tak przygotowane poddasze potrzebuje jeszcze przyłącza elektrycznego, zakładając, że nie musimy wymieniać stolarki okiennej i włazu dachowego. Teraz wystarczy już Twoja fantazja aby wykończyć powstałe w ten sposób dodatkowe metry, a my podpowiemy tylko, że na podłogę warto położyć lekkie panele, które zaoszczędzą pieniądze, a także nie przyczynią się znacząco do obciążenia konstrukcji.

Comments are closed.