Badanie szczelności domów – niezbędne

Nadal wiele osób nie wie, czym jest badanie szczelności domów, a to duży błąd, gdyż właściwie każdy budynek powinien coś takiego przejść. Co to tak naprawdę jest?

Badanie szczelności domów jest metodą sprawdzenia szczelności budynku, która polega na wytworzeniu podciśnienia lub też nadciśnienia względem otoczenia, a także lokalizacja nieszczelności za pomocą dymu lub termowizyjnej kamery. Kamera termowizyjna za pomocą podczerwieni rejestruje rozkład temperatury. Należy zmierzyć promieniowanie podczerwone, które obrazuje rozkład temperatury na powierzchniach przegród.

Co nam daje takie badanie? Bardzo wiele. Otóż, gdy nasz dom jest szczelny to koszty jego ogrzewania będą znacznie niższe. Poza tym wreszcie zapomnimy o problemie przewiewów. Zyskamy także spory komfort termiczny, bowiem zimno z zewnątrz nie będzie już do nas dochodziło.

Badanie szczelności domu wykonuje sporo firm, ale oczywiście najlepiej zdecydować się na jakąś uznaną i profesjonalną. Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło np.: badanie szczelności domów Warszawa, a na pewno znajdziemy jakąś godną uwagi firmę. Będziemy mogli poczytać o niej opinie i zobaczyć, czy można jej zaufać. Korzyści z tego będą ogromne.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.