Czym jest Filtr Google?

Czasami okazuje się, że nasza strona internetowa ma filtr google. Co to takiego jest i jak sprawdzić, czy nałożono go na naszą witrynę?

Filtr Google to algorytmiczne albo też ręczne obniżenie pozycji jakiejś internetowej strony przez googlowską wyszukiwarkę. Dzieje się to w przypadku, kiedy zostaną zastosowane mechanizmy, które nie są zgodne z regulaminem. Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje filtrów. Jeden z nich jest częściowy i oznacza, że pozycja danej strony została obniżona tyko na niektóre frazy. Chodzi tu o frazy, dla których wykryto jakieś nienaturalne przychodzące linki. Może jednak zdarzyć się także filtr całościowy i wtedy obejmuje on wszystkie hasła. Konsekwencją tego jest obniżenie pozycji naszej strony dla wszystkich haseł z nią powiązanych. Skutkuje to niestety znacznym spadkiem odwiedzin i wyświetleń na naszej stronie, a także komentarzy itp.

Filtr algorytmiczny zazwyczaj nie wiąże się z powiadomieniami w Google Webmaster Tools. Nie jest więc tak prosto go rozpoznać. Jeśli jednak widzimy, że drastycznie spadły nam wyświetlenia pomimo różnych zabiegów seo, możemy podejrzewać, że nałożono na naszą witrynę filtr google. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się go.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.