Kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

Antresola – oszczędzająca miejsce sypialnia, gabinet lub po prostu schowek, warto zainwestować, aby dobudować sobie kilka metrów powierzchni użytkowej. Gdy myślimy o antresoli, jej zbudowanie nie jest problemem w domku, jednak problemy logistyczne mogą pojawić się gdy myślimy o niej w bloku lub kamienicy.
Mając do dyspozycji raczej ciasne mieszkania w polskich blokowiskach, antresola może być zastosowana jedynie w formie podwieszonego łóżka, zostawiając nam przestrzeń do pracy pod spodem, schowku, lub jako łóżko na podwyższeniu, z licznymi schowkami. Jednak już w kamienicy możemy poszaleć, bowiem mamy tu do dyspozycji o metr więcej wysokości i swoją wymarzoną antresolę możemy zaaranżować w dowolny sposób.
W każdym przypadku pamiętać jednak należy, iż konstrukcja naszego podwyższenia musi być solidna, stabilna i bezpieczna. Do tego celu używa się najczęściej belek drewnianych/ stalowych ewentualnie w przypadku podwieszania, stalowych linek.
Podczas planowania remontu generalnego naszego mieszkania zwłaszcza w kamienicy warto znaleźć fundusze na aranżację nowoczesnego i oszczędzającego miejsce podwyższenia w perspektywie dającego równie wiele satysfakcji, co radości.
PS. Uważajcie na głowy.

Comments are closed.