Nierówne ściany. Co zrobić.

Nierówne ściany to problem wielu starych budynków. Jeśli i w naszym budynku możemy takie znaleźć, warto temu zaradzić. W przypadku mniejszych nierówności, bez problemu można je zagipsować, całość przeszlifować, tworząc równą, gładką powierzchnię, idealną do malowania czy do zakładania płytek. W przypadku większych nierówności jest już większy problem.

W przypadku większych nierówności, można oczywiście skuć tynk i położyć go od nowa, nierzadko jednak taka operacja jest kosztowna, czasochłonna. O wiele lepiej przykryć to co nie równe, wykorzystując choćby płyty gipsowo – kartonowe.

Montaż płyt gipsowo – kartonowych likwiduje nierówności ścian. Owszem, nierówności są, ale pod płytą. Płytę możemy dowolnie malować, pokrywać tapetami i czymkolwiek chcemy. Jeśli płyty założone będą dobrze i równo, możemy mieć pewność, że nasze pomieszczenie będzie równe na lata.

Podsumowując.

Nierówne ściany szpecą i utrudniają malowanie czy tapetowanie. Warto wyrównać ściany swoich pomieszczeń. Sposobów jest wiele. Od gipsowania, po montaż płyt gipsowo – kartonowych. Warto wybierać rozważnie, najkorzystniej, tanio doprowadzając do pozytywnego efektu. Można to zrobić nawet samemu – nie potrzeba do tego żadnych fachowców. Warto mieć tego świadomość.

Comments are closed.