Nierównosci ścian można zakryć.

Nierówności ścian to kłopot, który występuje w wielu domach. Jest charakterystyczny w szczególności w przypadku starych domów. Jak sobie z tym poradzić?

Można skuwać takie tynki i kłaść nowe, można gipsować, w tym przypadku jednak, w sytuacji dużych nierówności, gipsowanie będzie jak walka z wiatrakami. O wiele lepiej po prostu przykryć nierówne ściany płytami gipsowo – kartonowymi. Można je zamocować na stelażu, jednak można zrobić inaczej – wystarczy użyć kleju do montażu takich płyt i po prostu przykleić płyty do ściany. Takie płyty w kilka chwil, stworzą równą ścianę, my zaś będziemy musli pamiętać tylko o tym, by dokładnie i równo je zamocować, a poza tym by dokładnie zagipsować przerwy pomiędzy nimi.

Płyty gipsowo – kartonowe, to idealny sposób walki z nierównymi ścianami. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Warto mieć tego świadomość i w przypadku gorszych ścian, nie męczyć się z tynkowaniem, gipsowaniem czy innymi, nie zawsze łatwymi pracami, w zamian za to, po prostu przykleić płyty, zagruntować je, zagipsować, po czym po prostu pomalować. W przypadku malowania, trzeba liczyć się z koniecznością jego powtórzenia, efekt dwukrotnego malowania będzie trwały, a dzięki płytom gipsowo – kartonowym, ściany będą po prostu bardzo równe.

Comments are closed.