Pokrycie dachu- ważne decyzje przy wymianie.

Jedną z zasadniczych kwestii przy renowacji domu jest pokrycie dachu. W tym temacie mamy mnóstwo rozwiązań, jednak do wyboru najlepszego nie może nas skłaniać jedynie estetyczny wygląd, elementami, które warto wziąć pod uwagę są kąt nachylenia dachu oraz jego kształt.
Poprawnie dobrane pokrycie przed rozpoczęciem prac remontowo-budowlanych, zapewnia nie tylko szczelność, ale i prawidłowe odprowadzanie wody.
W Polsce obowiązują normy dotyczące pokryć dachowych, odpowiadających odpowiedniemu nachyleniu dachów i tak od 3 do 17 stopni jest to papa asfaltowa od 3 do 90 stopni blacha falista, 31 do 45 stopni dachówka.
Niemniej pamiętać należy, że na rynku mamy szeroki dobór materiałów.
Dachówki ceramiczne lub cementowe różnią się nie tylko ceną, ale i właściwościami. Dachówki cementowe są tańsze i lżejsze, jednak to te ceramiczne są bardziej wytrzymałe, zapewniają izolację oraz zdecydowanie atrakcyjniejszy wygląd na dłużej.
Blachodachówki i blachy są materiałem tanim i łatwym do ułożenia jednak nie izolują i nie tłumią hałasu.
Strzechy słomiane, łupki i gonty drewniane rozwiązanie dla fanów ekologii i nietuzinkowego wyglądu. Materiały te charakteryzują się trwałością, dobrymi właściwościami termicznymi i dźwiękowymi. Rozwiązanie ciekawe, acz kosztowne.

Comments are closed.