Przybudówka- alternatywa dla nowego domu.

Niejednokrotnie zdarza się, że potrzebujemy więcej przestrzeni życiowej, urodzi nam się dziecko, teściowa postanowi z nami zamieszkać. W takich przypadkach zdarza się, że ilość przestrzeni, którą mamy do dyspozycji jest zbyt mała. Wówczas mamy dwa wyjścia, albo kupić nowy, większy dom, albo zdecydować się na remont, czy przebudowę tego, który posiadamy.
Na prace remontowo- budowlane naszego domu warto zdecydować się, gdy posiadamy odpowiednio dużą działkę, a pracę dotyczą dobudowy tylko pokoi, bowiem nie wiąże się to z dodatkowym prowadzeniem instalacji sanitarnej i gazowej, a jedynie elektrycznej i ciepłowniczej.
W celu przystąpienia do rozbudowy należy jej chęć zgłosić do odpowiedniego urzędu i jeśli w czasie 30 dni nie otrzymamy odmowy, możemy przystąpić do pracy.
Warto w takim przypadku zdecydować się na pomoc fachowców, bowiem przed rozpoczęciem prac budowlanych należy określić stan obecnej konstrukcji, często wzmocnić fundamenty. Pomogą nam oni zoptymalizować koszty prac, a także korzystnie zagospodarować przestrzeń.
Rozbudowa okazuje się niezła alternatywą dla zakupu nowego domu, jest znacznie tańsza, a także podnosi cenę naszej nieruchomości, co w perspektywie działa na naszą korzyść.

Comments are closed.