Remont kuchni- od czego zacząć?

Podczas prac remontowo budowlanych w kuchni należy zastanowić się czego oczekujemy od nowego pomieszczenia. Atrakcyjnego wyglądu? Funkcjonalności? Może warto otworzyć kuchnię?
Tak więc planujmy, planujmy i jeszcze raz planujmy, a owo planowanie rozpocznijmy z fachowcem, bowiem to on podpowie nam czy ściana, która planujemy usunąć jest ścianą działową czy nośną, czy w zaplanowanym miejscu może stanąć zmywarka, a naprzeciwko kuchenka. Po opracowaniu planu działania i skonsultowaniu szkicu nowej kuchni możemy przystąpić do wyboru materiałów.
To od nas zależy również czy podczas prac wymienimy instalację, co warto zrobić w blokach.
Po wymianie instalacji lub przeskoczeniu tego punktu, w przypadku otwierania kuchni zorientujmy się najpierw, w która stronę warto to zrobić.
Należy pamiętać aby podłoga w salonie i kuchni była na jednym poziomie, wówczas dopiero zatrudniona przez nas ekipa remontowo-budowlana może przystąpić do kładzenia płytek. W przypadku chęci położenia na podłodze drewna warto znać zasadę, iż drewno jest delikatne i wcześniej powinny zostać pomalowane ściany.
Tak więc rozpoczynajmy wszelkie prace od wypoziomowania powierzchni płaskich następnie w przypadku doboru kafelek kładziemy podłogę i ściany, a dopiero później malujemy. Jeśli zaś decydujemy się na drewno najpierw ściany później podłoga.
Po tych pracach czekają nas już tylko przyjemności czyli urządzanie naszego nowego kącika kulinarno-towarzyskiego.

Comments are closed.