Remont łazienki- podstawowe zasady.

Zabierając się do remontowania łazienki- o ile nie jesteśmy w tej dziedzinie złotymi rączkami- wynajmijmy fachowców. Warto także zabezpieczyć się umową z takim pracownikiem, bowiem pomoże nam to uniknąć niechcianych niespodzianek.
Jak zwykle przy remontach należy zacząć od planowania. W przypadku prac remontowo- budowlanych w łazience należy zasięgnąć pomocy specjalistów przy szacowaniu kosztów.
Gdy już jesteśmy pewni, że bierzemy się do działania i przeświadczeni, że nie zabraknie nam funduszy, zastanówmy się jak chcielibyśmy by nasza nowa łazienka wyglądała. Do tego należy określić czy jest ona duża, mała, wąska, czy chcielibyśmy wannę, czy może prysznic, a przede wszystkim czy użyjemy drewna, farby czy płytek.
Do dużej łazienki idealnie nadadzą się wzorzyste kafelki lub wariacje z ich fakturą, natomiast do małej zdecydowanie jasne kolory, przy wąskim pomieszczeniu możemy użyć poziomego pasa, który optycznie poszerzy.
Jeśli decydujemy się na drewno koniecznym jest, aby było to lite drewno gatunków dąb lub modrzew, gdyż charakteryzuje się ono dużą twardością i małą kurczliwością. W przypadku doboru tego materiału należy dobrać odpowiedni klej, a ten powinien być elastyczny.
Farbę w łazience stosujmy jedynie jako element uzupełniający, estetyczny jako, że najmniej zabezpieczy nasze ściany przed wilgocią.
Pozostałe elementy, to jest wyposażenie zależą już tylko od Twojej fantazji, zasobności portfela oraz ilości miejsca jaką posiadasz.

Comments are closed.