Remont mieszkania- porady dla posiadaczy psów.

Gdy planujemy remont, a w naszym domu mieszka zwierzak, warto wprowadzić kilka udogodnień dla naszego pupila, które pomogą również nam utrzymać porządek w domu.
Przede wszystkim podłoga, podstawowy element, po którym poruszają się nasi czworonożni przyjaciele, powinna być antypoślizgowa. Dla posiadaczy Psów czy kotów sprawą oczywistą jest by zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego już w trakcie planowania prac remontowo budowlanych należy wziąć je pod uwagę. Podłoga na wysoki połysk nie sprawdza się przy zwierzętach i dzieciach. Dobrze by była także wyjątkowo trwała, gdyż pupile mogą nas zaskoczyć wieloma niespodziankami.
Kolejnym punktem, który może okazać się istotny to ściany i tu w przypadku właścicieli zwierząt domowych, a także małych dzieci warto posłużyć się dobrej jakości zmywalną farbą (np. hydrofobową), która dłużej pomoże nam zachować schludny wygląd pomieszczeń i uchroni nas przed koniecznością powtórnego remontu.
Krokiem, który zapewni nam łatwość utrzymania porządku, ale nie wiąże się bezpośrednio z remontem jest wyposażenie mieszkania. Tutaj kierujmy się zasadą, że im coś łatwiejsze w czyszczeniu na dłużej nam wystarczy, bez konieczności wymiany. Wyposażając swoje wnętrza wybierajmy wiec meble, których pokrowce możemy zdjąć i wrzucić do pralki, zaoszczędzimy w ten sposób, nie tylko czas, ale i pieniądze.
Zatem przy kolejnych pracach w swoim domu pamiętajmy o zwierzakach.

Comments are closed.