Remont w bloku- podstawowe zasady.

Decydując się samemu remontować nasze cztery kąty należy pamiętać o odpowiednim planowaniu, doborze odpowiednich farb, a także materiałów zabezpieczających.
Malowanie ściano najczęstsza czynność, którą wykonujemy podczas prac remontowych w naszych mieszkaniach.
Pierwszym elementem przed przystąpieniem do malowania jest zabezpieczenie podług. Najlepiej do tego celu użyć folii malarskiej, którą bez problemu kupimy w pierwszym sklepie z branży remontowo- budowlanej. Kolejnym istotnym punktem jest zorientowanie się czy farbę należy nałożyć, jako kolejną warstwę, czy najpierw pozbyć się ze ścian poprzednich kolorów. W tym celu wystarczy wykonać prosty test z taśmą malarską, którą należy nakleić na ścianę, a następnie szybkim ruchem ją zerwać. Jeśli wraz z taśmą nie oderwaliśmy starej warstwy farby, możemy malować, nie obawiając się niespodzianek. Ważnym jest aby taką ścianę uprzednio oczyścić z kurzu czy tłuszczu, a w tym celu możemy użyć wody z szarym mydłem i jasnej ściereczki.
W celu odpowiedniego dobrania farby należy pamiętać aby nie sprawdzać odcienia w sklepie, w którym przecież jest inne oświetlenie, większa przestrzeń, ale zabranie próbnika do domu i dopasowanie koloru już na naszej ścianie. Warto, także nie oszczędzać na jakości kupowanego produktu bo w perspektywie lat może on pomóc nam zaoszczędzić o wiele większe kwoty.
Powodzenia!

Comments are closed.